Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu

prowadzi pani Katarzyna Bień, która jest założycielem UNIQUE STUDIO
jest aktywnym pedagogiem, trenerem i choreografem,
licencjonowanym instruktorem tańca sportowego,
instruktorem Fitness , a także była finalistką 5 polskiej edycji
YOU CAN DANCE.
Tancerka z mistrzowską i międzynarodową klasą taneczną S w tańcach latynoamerykańskich oraz sędzina polskiego związku tańca.
Cele i założenia zajęć tanecznych w przedszkolu:
Żywioł tańca jest szczególnie bliski dzieciom. Już od najmłodszych lat maluchy chętnie podrygują, słysząc dźwięk muzyki. Swoją radość wyrażają poprzez przytupywanie, klaskanie i wymachiwanie rękami. Warto rozwijać te naturalne odruchy i wprowadzać dziecko w świat rytmu i dźwięków. Korzyści dla ciała i umysłu płynące z tańca są nie do przecenienia!
Taniec pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka. Dzięki zajęciom maluchy mają lepszą koordynację ciała i poczucie rytmu, są bardziej gibkie i lepiej radzą sobie nawet ze skomplikowanymi ćwiczeniami na zajęciach ruchowych. Systematyczny taniec poprawia kondycję i wyrabia potrzebę aktywności fizycznej, która procentuje przez całe życie. Dodatkowo taniec pozwala utrzymać prawidłową wagę. Trenerzy uczą także prawidłowego oddychania z użyciem przepony.
Dzięki zajęciom tanecznym dziecko odnosi korzyści nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Aktywność fizyczna pozwala rozładować emocje i lepiej radzić sobie ze stresem. Ruch uwalnia hormony szczęścia i poprawia samopoczucie. Samo uczestnictwo w zajęciach uczy skupienia i koncentracji oraz szacunku do trenera. Dzięki temu maluch uczy się odpowiedzialności i systematyczności. Muzyka poprawia pamięć i pozytywnie wpływa na wyobraźnię oraz rozwój emocjonalny. To doskonała okazja do przełamywania nieśmiałości i radzenia sobie ze stresem. Same zajęcia w grupie pozwalają również radzić sobie z nieśmiałością, a dodatkowo uczą współpracy i budowania relacji międzyludzkich.